KSČM Praha 6 Zastupitelé

Zastupitelé

Společně proti aroganci moci

Společně proti aroganci moci

(28.8.2017)
Vláda lidu, o které se po listopadu 1989 tolik mluvilo, zůstává jen na papíře. Zákonodárná (a konec konců i výkonná moc) se koncentruje do rukou těch, které většina společnosti nevolila. Zvláště výrazně se tato skutečnost projevuje při volbě senátorů, odráží se ve volbách do Poslanecké sněmovny, své projevy má i na nižší úrovni
Rozhovor Haló novin s Ivanem Hrůzou, čtvrtým na pražské kandidátce KSČM pro sněmovní volby

Rozhovor Haló novin s Ivanem Hrůzou, čtvrtým na pražské kandidátce KSČM pro sněmovní volby

(31.7.2017)

Máme na víc, než je ve volebním programu KSČM

 

Jste již zkušeným zastupitelem v Praze 6 a zároveň s Helenou Briardovou jste zastupiteli ve »velké« Praze. Jaký je v tom rozdíl?

 

Pokud jde o formy a metody práce, nenacházím rozdíl. Vedle dosti početného schůzování je nezbytné neustále komunikovat nejen s vlastními voliči, se spolky, ale i s dalšími zastupiteli a aktivní částí veřejnosti. Nejčastěji se na mne obracejí občané, kteří se cítí nějak ohroženi nebo jim v okolí něco podstatného vadí. Mít znalost místních problémů je klíčové. O Praze 6, kde bydlím od dětství, toho vím hodně a mám k informacím blízko.

 

Na úrovni celého města je práce zastupitele v mnoha směrech komplikovanější. Zastupitelstvo hlavního města Prahy by mělo uvážlivě reagovat na potřeby celého města, a přitom brát na zřetel i požadavky městských částí, kterých je 57. Proto při rozhodování vzniká řada složitostí a úskalí. Tomu odpovídá mnohanásobně větší rozsah informací, které musíme před rozhodnutím znát. Velkou pomocí v orientaci jsou pro nás konzultace se zastupiteli KSČM a našimi členy z jednotlivých městských částí.

 

Komunisté pro blaho Pražanů, nikoli katolické církve

(5.6.2017)

Ochrana obyvatel po zprovoznění Tunelového komplexu Blanka, doprava v celé šíři, obsazování dozorčích rad, převod majetku katolické církvi, Mariánský sloup, stav chodníků, cena pitné vody, prodej bytů… Témata, kterým se na květnovém zasedání pražského zastupitelstva věnoval klub KSČM.

 

Pitná voda patří Pražanům! Komunisté o to usilují už léta!

Pitná voda patří Pražanům! Komunisté o to usilují už léta!

(2.5.2017)

Měsíc, co měsíc komunisté v pražském zastupitelstvu upozorňují na nevýhodné smlouvy města s Veolií, výhradním distributorem pitné vody v metropoli. Konečně ledy povolily. Zastupitelé KSČM také upozornili, že peníze na přilepšenou učitelům musí odejít včas, zdůraznili i problém nedostatečně regulované výstavby v Praze. Ozvali se proti případné instalaci Mariánského sloupu, proti paušalizaci nepoctivosti taxikářů, vznesli podnět, že přenosy z jednání by mohly být i ve znakovém jazyce, opět upozorňovali na nesnesitelný hluk v břevnovské ulici…

 

Klub KSČM v zastupitelstvu HMP odmítl změnu územního plánu

(31.3.2017)

Klub KSČM v zastupitelstvu HMP odmítl změnu územního plánu Z-2947 z funkčního využití ploch VV (veřejné vybavení) na OB (čistě obytné). Všichni komunisté hlasovali proti tomu, aby v prostoru areálu při Chittussiho ulici v Bubenči, kde jsou v současnosti dvě LDN s 200 lůžky, bylo investorovi umožněno naplnit záměr vystavby luxusních bytů. Jak se k této závažné otázce postavili ostatní zastupitelé, je uvedeno v protokolu o hlasování.

 

 

JUDr. Ivan Hrůza,

 

 

místopředseda klubu
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena