KSČM Praha 6 Postřehy

Postřehy

V tichosti ukončené vyšetřování ruských sportovců.

(17.9.2017)

WADA tiše ukončila šetření

Světová antidopingová agentura WADA v tichosti ukončila vyšetřování 96 ruských sportovců, které obvinil americký vyšetřovatel agentury Richard McLaren z dopingu. Napsal to ve středu list New York Times, kterému se dostal do rukou důvěrný dokument agentury.

McLaren před dvěma roky obvinil ruský stát ze »systematické podpory« dopingu. Zpráva vyvolala odezvu některých sportovních svazů, které zakázaly ruským sportovcům účast na sportovních akcích včetně světových mistrovství a olympijských her.

WADA vyšetřování ukončila, když nenašla žádné důkazy, 95 ruských sportovců zcela očistila, jeden případ ještě došetřuje. Jména sportovců zveřejněna nebyla. WADA se rozhodla ukončit vyšetřování nejen kvůli naprosté nepřítomnosti důkazů, ale také proto, že soudy v různých zemích světa pokračují v rozsudcích, které očišťují ruské sportovce. Naposledy v prvním zářijovém týdnu arbitrážní soud ve švýcarském Lausanne rozhodl, že neplatí zákaz startů, který vydala WADA dvěma ruským lyžařům Alexandru Lehkovovi a Jevgeniji Belovovi. Podle soudu WADA nepřinesla žádný důkaz o dopingu obou sportovců, i když ji o to arbitráž žádala. Domnělý doping sportovcům však dva roky znemožňoval pokračovat v kariéře. Přitom Lehkov je olympijským vítězem ze Soči, WADA má k dispozici jeho vzorky, které při hrách povinně odevzdal. Dají se očekávat žaloby na antidopingovou agenturu, profesionální sportovci zákazem přišli o značné částky, které nyní nejspíš budou vymáhat.

Původně McLarenova »zpráva« hovořila o tisícovce ruských sportovců ve třiceti druzích sportu, či o manipulaci se vzorky agenty ruské tajné služby. Nic z toho se nepotvrdilo, i když McLarena podpořil doktor Grigorij Radčenkov, bývalý šéf ruské antidopingové agentury. Udělal to až poté, co přesídlil do USA, kde nyní žije. Nejsou známy zdroje jeho příjmů, suše konstatoval list. Po neúspěchu s vyšetřováním se dal McLaren na ústup, prý ruský doping nebyl podporován z »vládní úrovně«, ale z »institucionální«. Nevysvětlil, co tím myslí. Další dva »velcí« aktéři aféry s ruským dopingem, prezident WADA Craig Reedie a generální řiditel agentury Oliver Niggli, však stále tvrdí, že »Rusko doping podporovalo, jen to udělalo chytře, takže nezůstaly žádné stopy«.

Oba pánové však dodnes neuvedli jediný důkaz a jimi řízená organizace vyšetřování právě pro nepřítomnost důkazů musela zastavit. Hájí tedy neobhajitelné, především aby podpořili některé sportovní svazy, které i nadále odmítají připustit k soutěžím, jež organizují, ruské sportovce. Nedávno potvrdila zákaz startu ruských sportovců federace hendikepovaných sportovců. Prý na nátlak amerického olympijského výboru.

Ten si neumí udělat pořádek doma, Američané představují »velmoc« ve světovém dopingu. Podle zprávy »Hnutí za cyklistiku zasluhující důvěru« bylo letos usvědčeno z dopingu 73 profesionálních sportovců z USA. Rusko se umístilo na druhém místě s 24 hříšníky. Třetí Indie měla 16 usvědčených sportovců, čtvrtá Brazílie a pátá Dominikánská republika po patnácti. Hnutí publikuje údaje o počtu usvědčených dopingových hříšníků každoročně, jeho motivem je očištění cyklistiky, která bývá s dopingem velice často spojována. Přitom letos bylo z dopingu usvědčeno »jen« jedenáct cyklistů. Naproti tomu hráčů baseballu z americké profesionální soutěže a lehkých atletů se podařilo přistihnout při dopingu třikrát více.

Těm namyšleným idiotům nestačí

(2.8.2017)

Petr Štěpánek    

Těm namyšleným idiotům nestačí, že jejich většina žije z peněz obyčejných lidí, že jejich příjmy namnoze pocházejí ze státních, městských či obecních dotací, to znamená z našich daní, že filmy jsou z podstatné části financovány Českou televizí, tzn. z televizních poplatků, které opět neplatí nikdo jiný než české domácnosti, že ze stejného zdroje jdou do jejich kapes honoráře z mnoha dabingů, estrád, inscenací a seriálů, přičemž kdyby hodně oněch filmů a seriálů vůbec nevzniklo, úroveň české kultury by spíše stoupla, nestačí jim, že jejich divadla, včetně mnoha soukromých, by  bez dotací a peněz z kapes obyčejných lidí vůbec nemohla existovat, nestačí jim, že žijí ze vstupného, to znamená opět z peněz běžných občanů, panu Bartoškovi nestačí, že „jeho“ karlovarský filmový festival je dotovaný ze státních prostředků, rozuměj opět z peněz nás daňových poplatníků, panu Bartoškovi nestačí, že mejdany a chlastačky na „jeho“ festivalu sponzoruje mimo jiných také většinově státní ČEZ, tedy jeden každý daňový poplatník téhle země, všechno tohle jim nestačí, pan Bartoška a další ; povedení umělci včetně Jana Buriana, bývalého komunisty a normalizačního  kádru, dnes ředitele Národního divadla, jehož provoz opět neplatí  nikdo jiný, než my, občané České republiky, ještě potřebují lidem z venkova, z Moravy i odjinud vzkazovat, že jsou hloupí, protože mají jiné politické preference, než pražská a jiná (j)elita, a že je potřeba uspořádat týdny občanského neklidu, a to proto, aby si na Hrad – volby nevolby – posadili nějakého svého panáka, a pak se spolu s ním mohli ještě hlouběji zavrtat do bruselské či jiné řiti.

Tak víte co, vy neklidní šašci?

Tady je naše „venkovská“ odpověď: Nasrat!

 

Velmi se mi zalíbila reakce herce Jiřího Suchého na dopis, kterým ho skupina "umělců" vyzvala k veřejné podpoře jejich protizemanovské iniciativy s tím, že pokud by je nepodpořil, přestali by si ho prý vážit.

 

Jiří Suchý jim odpověděl, že "nevěděl, že si ho váží, a proto mu ani nebude vadit, když si ho vážit nebudou...".

 

Po 70 letech Slované zapomněli, že je před genocidou zachránila Rudá armáda

(20.7.2017)

V souvislosti s pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem, a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

 

Rusko zaplatí poslední dluhy po Sovětském svazu ještě letos, kdy Německo zaplatí ty své?

(4.7.2017)
J. Skalský   - České národní listy  
  Rusko je nástupnickým státem SSSR. Z hlediska mezinárodního práva je proto povinno zaplatit dluhy sovětského státu.  
 I nám Rusko již před několika lety zaplatilo sovětský dluh. Nemuseli jsme ani moc naléhat a peníze jsme dostali.  
 Pokud si představujete, že nástupnické státy běžně platí dluhy po svém předchůdci, jste na velkém omylu. 

Politická válka o všechno

(5.6.2017) autor: Jaroslav Plesl šéfredaktor MF DNES

Zdánlivá iracionalita současné politické situace v Česku zakrývá podstatu aktuálního střetu. Jde totiž nejen o moc. Některé aktéry motivuje hlavně strach, že jim jde o kriminál.

 

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena